Rubriky
SEO nástroje

Google Search Console

Jedním z nejzákladnějších SEO nástrojů, se kterým by měl pracovat každý správce stránek (zajímá-li se o rankování vy vyhledávačích) je Google Search Console.

Jedním z nejzákladnějších SEO nástrojů, se kterým by měl pracovat každý správce stránek (zajímá-li se o rankování vy vyhledávačích) je Google Search Console.

Proč je Google Search Console tak důležitá? S čím vším vám pomůže? K čemu všemu je GSC potřebná?

Google Search ConsoleGoogle Search Console je bezplatná služba od společnosti Google, která usnadňuje sledování a správu přítomnosti webu ve výsledcích vyhledávání Google.

Search Console vám pomůže identifikovat případné problémy s vaším webovým projektem a pomůže vám také s následným odstraňováním problémů.

Používání tohoto nástroje nijak nesouvisí s lepším umísťováním ve výsledcích vyhledávání, ale do určité míry vám pomůže s odstraňováním a hlavně identifikací chyb na vaší straně.

Search Console vám také zásadním způsobem pomůže s monitorováním vašich pozic v organickém vyhledávání. Řekne vám, z jakých klíčových slov vám chodí z Googlu návštěvnost, na jaké jste průměrné pozici, jakou máte CTR (míru prokliku) v SERPu.

Anomální data v Search Console, chyby a aktualizace aplikace

Zaznamenali jsem velký výkyv v datech konzole? Příčinou může být technická chyba nebo jiný problém. Zkuste se podívat do reportu samotného nástroje: Performance report (Search Results / Discover).

Rozcestník všech témat vztahující se ke Google Search Console

1. Zprovoznění webu ve službě Search Console

2. Upřesnění osobních nastavení a nastavení webu

3. Správa, monitorování a údržba webu

Nová služba Search Console

Zdroje k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.